Just another weblog
Tuesday December 11th 2018

Kriochirurgia oraz jej funkcja

Kriochirurgia jest wariantem operacji, jaka polega na wykorzystywaniu ekstremalnie zimnego otoczenia do niszczenia nieprawidłowych tkanek, takich jak nowotwory. Kriochirurgia najczęściej wymaga zastosowania ciekłego azotu, choć wolno również stosować dwutlenek węgla oraz argon. Ciekły azot – w wypadku ludzkiej tkanki ma prawo zabijać i niszczyć komórki, gdy ma z nimi kontakt, co jest istotne, kiedy chcemy usunąć komórki rakowe.

Kriochirurgia jest najczęściej wykorzystywana w wypadku guzów lub zmian przedrakowych następujących na skórze. Jednak co poniektóre guzy wewnątrz ciała są w stanie być także leczone w ten sposób. Postępy w technologii kriochirurgii radykalnie obniżyły długoterminowe skutki uboczne powiązane z leczeniem. Nieodzowne są dalsze badania długoterminowych efektów ubocznych oraz efektywności kriochirurgii jest sprzęt rehabilitacyjny.

Czemu wykonywana jest kriochirurgia?

Kriochirurgia służy do niszczenia tkanek problemowych w ciele. W większości wypadków raka nie jest to główna linia obrony. Wolno ją jednakże stosować, gdy inne formy leczenia okazały się nieefektywne, przede wszystkim jeżeli rak wrócił po innych terapiach.

Kriochirurgia jest na ogół wykonywana w celu kuracją nowotworów czy też zmian przedrakowych na cerze. Jest ona niemniej jednak stosowana też przy co niektórych organach wewnętrznych, takich jak wątroba, kiedy choroba oraz inne komplikacje powodują, że typowa chirurgia jest trudna lub ryzykowna. Kriochirurgia jest użytkowana jako fundamentalne leczenie wczesnego raka gruczołu krokowego, który jest zawarty w gruczole krokowym. Jest także wykonywana, kiedy rak wraca po innych terapiach.

Kriochirurgia niesie ryzyko, jakkolwiek twierdzi się je za niższe aniżeli to, z jakim kojarzą się inne metody kuracji raka, takie jak chirurgia i radioterapia.

Ryzyko połączone z kriochirurgią obejmuje:

• pęcherze
• defekt pobliskich zdrowych tkanek bądź też naczyń
• infekcję
• utratę czucia w przypadku defektu nerwów
• ból
• szramy
• erotyczna dysfunkcja
• wrzody
• biała skóra w miejscu zabiegu

Jak przygotowywać się do kriochirurgii? To zależy od typu np. kriochirurgia raka cery, która jest nadrzędnym powodem użycia kriochirurgii, wymaga niewielkiego przygotowania z Twojej strony.

More from category

Dotacje na otworzenie prywatnej działalności

Otwarcie własnej jednostki gospodarczej potrzebuje zawsze porządnego przygotowania. Prócz całego biznes planu oraz [Read More]

Stoły do masażu oraz terapii rehabilitacyjnej – jak odszukać te właściwe?

Stoły do masażu oraz terapii rehabilitacyjnej – jak odszukać te właściwe? Stoły terapeutyczne są [Read More]

Wytrzymałość garaży blaszanych

Większość właścicieli wozów posiadających własne domy decyduje się na konstrukcję garażu, który służyć [Read More]

Gotowy do montażu garaż blaszany

Gotowy do montażu garaż blaszany Wielu posiadaczy aut parkuje własne samochody na zewnątrz. W pewnych momentach [Read More]

Interesting Sites

    Archives